Breussova masáž páteře

Výrazně pomáhá při bolestech bederní a hrudní páteře, způsobených především jejím přetížením při dlouhém sezení u počítače, častém řízení auta, dlouhodobým stáním, jednostranným sportem, nošením malých dětí atd.

Dochází při ní k uvolnění svalů podél páteře, k navrácení jednotlivých obratlů na správné pozice, zmírnění tlaku na kořenové nervy a ke snížení komprese na meziobratlové ploténky.

Tato energeticko-manuální masáž zad v oblasti hrudní a bederní páteře se provádí pomocí speciálních pomalých hmatů, vedoucích přímo po páteři a výběžcích obratlů.

S čím Vám tato masáž pomůže?

  • Uvolnění nervů, které z páteřní oblasti vycházejí do celého těla.
  • Bezbolestné navrácení vychýlených hrudních nebo bederních obratlů.
  • Zmenšení tlaku na hrudní a bederní meziobratlové ploténky.
  • Výživa meziobratlových plotének.

Jak masáž pomáhá meziobratlovým ploténkám?

Ploténky zastávají funkci jakéhosi „tlumiče“, který umožňuje bezbolestný pohyb, vymezují potřebné rozestupy jednotlivých obratlů, a tím i dostatečný prostor pro kořenové nervy, které vystupují z páteře do těla právě mezi jednotlivými obratli. Tyto nervy ovlivňují přímo i celé dolní končetiny, působí také na vnitřní orgány uložené v pánvi, dutině břišní a hrudníku. Ploténky potřebují ke své dobré funkci vodu (což znamená dodržování pitného režimu) a také kvalitní výživu, aby byla zachována jejich elasticita. K této výživě nám při masáži napomůže třezalkový olej, který má schopnost postoupit přes kůži a tkáně právě až do ploténky. Při Breussově masáži se třezalkový olej vtírá speciálními hmaty. Na závěr se z oleje a hedvábného papíru vytvoří na páteři a v jejím okolí zábal. Tak se zajistí přímá výživa plotének.