Lávové kameny

Masáž lávovými kameny  (hot stones) je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Provádí se za pomoci speciálních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje. Kombinace tepla, dotyku a vůně ji řadí právem mezi královny masáží a pro klienta se stává nezapomenutelným zážitkem.

Účinky masáže lávovými kameny:

Teplo kamenů a jejich vlnění působí přes energetická centra v těle  (čakry) na naše energetické cesty (meridiány), které vedou od konečků prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Při zdravotních problémech či zvýšené únavě bývají tyto meridiány zablokované a neprůchodné. V těle nemůže proudit energie a člověk se cítí unavený, podrážděný, vyčerpaný a nemocný. Právě horké kameny dokáží povzbudit činnost orgánů. Znovu obnovený tok energie vás uklidní a uvolní, odplaví z těla toxiny a stres. Nastartuje se očistný proces, detoxikace a dochází k celkové regeneraci těla.

  • Horký tlak z kamenů proniká mimo jiné také do svalů. Uvolňuje křeče, zastavuje bolest a rozpouští ztuhlost. Tkáně se regenerují, otevírají se kožní póry.
  • Zlepšuje se celkový krevní oběh, posiluje se lymfatický a imunitní systém.
  • Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus.
  • Masáž lávovými kameny výrazně pomáhá také při odstranění problémů se spánkem, koncentrací a neschopností se uvolnit.

Neméně důležitý je vynikající relaxační účinek masáže na psychiku. Doporučuje se proto lidem, kteří jsou pod neustálým tlakem a jsou nuceni v krátkém okamžiku podat špičkový výkon (např. podnikatelé, herci, hudebníci a další zástupci uměleckého a společenského života).